Hakkımızda


1988 yılında inşaat alanında İstanbul Ümraniye bölgesinde faaliyet göstermeye başlayan Mustafa Şimşek tecrübe ve birikimleri ile Şimşek Yapı İnşaat A.Ş. firmamızı kurmuştur ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2000 yılına kadar farklı bölgelerde müstakil ve site şeklinde öncelikle insanların alım gücünü, güvenli yapıyı hedef alarak konut ve işyeri olmak üzere yaklaşık 1000 adet bağımsız bölüm inşasını tamamlamıştır.

2000 yılından sonra ülkemizdeki büyüme hızının artması, inşaat sektörünün gelişmesi ile orantılı olarak Firmamızda kendisini kat kat büyütmüştür.

2000 yılından itibaren eğitim hayatını Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamlayan Genel Müdürümüz Tuncay Şimşek’in daha fazla sorumluluk alması ile birlikte firmamız hem kurumsal olarak hem de faaliyet alanını genişletmiştir. Özellikle İstanbul Anadolu Yakasında her kesimden insanımıza “Güvenli Yapı, Mutlu Yaşam” sloganıyla alternatif projeler geliştirmiştir.

%100 öz sermayesi ile ticari hayatına devam eden Firmamız tamamen özel sektörde faaliyet göstermiş, hiçbir resmi Kamu kuruluşu ile iş yapmamış, kendisini tamamen bu alanın dışında konumlandırmıştır.

Konut, işyeri, her türlü inşaat taahhüt işleri yaparken öncelikli hedefimiz çağımızın teknolojisini kendi bilgi ve deneyimlerimizle birleştirerek müşterilerimizin güvenle kullanabileceği, içinde yaşarken veya faaliyet gösterirken mutlu ve huzurlu olabileceği, beraberinde sorunsuz ve zahmetsiz her bütçeye uygun alternatif yapılar oluşturmak temel hedefimizdir.

Sizlere sunduğumuz ve gelecekte sunacağımız projelerde birlikte olmak ümidiyle, Sevgi ve Saygılarımızı sunarız.